Disellok spår 0

289208

DISELLOK, 2 st, spår 0, 1900-talets första hälft, Doll & Co eldrivet disellok, svart med detaljer i rött, märkt "6000 N.Y.C & H.R.R". Svart eldrivet disellok märkt "Amer Flyer Lines motor 1218", längd 19,5 resp. 20 cm

Ej funktionstestade, lackskador, delar saknar

Leksaker, Diverse

Monter 18

Disellok spår 0

Budhistorik (8 bud)
1713874
650
1714356
600
1713874
550
1712766
500
1712188
450

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.