Med originaletsning av Zorn

289126

ZORNETSNING. SNOILSKY, CARL. Sonetter. 2 uppl. Stockholm 1888.
Liten 8:o. 1 originaletsning (porträtt av Snoilsky), signerad Zorn i plåten (8,2x5,3 cm; H&H 24 ).
Rött guldornerat originalklotband, lätt blekt guldornerad rygg. Titelbladet något bruntonad i marginalerna. Exlibris.

Böcker/Kartor, Skönlitteratur

Monter 21

Med originaletsning av Zorn

Budhistorik (15 bud)
1698927
1698903
1 400
1698887
1 300
1698876
1698876

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.