Albin Amelin Ryska dockan

288144

AMELIN, Albin (1902-1975): Ryska dockan, signerad Amelin, olja på duk, 116x89 cm.

Konst, Modernt måleri, Nutida, Måleri

Rum 8

Albin Amelin Ryska dockan

Budhistorik (10 bud)
1666208
28 000
1666185
27 000
1663830
26 000
1660440
25 000
1660087
16 000

Slutpris SEK:
28 000
2 736 EUR, 3 200 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.