Jardinjär Gustafsberg

287793

JARDINJÄR, keramik, enligt uppgift dekorerad av Helmer Osslund på Gustavsbergs porslinsfabrik, botten inpressad stämpel Gustafsberg Opak 92 samt signerad Gustafsberg 1896, hänklar i form av huvuden, höjd inklusive hänklar 30 cm

Jämnt krackelerad

Keramik/Porslin

Monter 22

Jardinjär Gustafsberg

Budhistorik (4 bud)

1657626
3 400
1655488
3 200
1655486
1654822

Slutpris SEK:
3 400
332 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.