Prakturna med lock och sockel Dresden

287790

PRAKTURNA med lock och sockel, Dresden 1900-tal, porslin, modellerad polykrom dekor av putti och blommor samt målad dekor av figurer och blommor, märkt Dresden, höjd ca 72 cm

Nagg, synlig fog på livet

Keramik/Porslin

Kundcenter

Budhistorik (13 bud)
1660704
13 000
1660661
12 500
1660661
11 000
1657601
10 500
1657601
8 600

Slutpris SEK:
13 000
1 245 EUR, 1 463 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.