Spegellampetter i rokokostil

287773

SPEGELLAMPETTER, 1 par, med tre ljusarmar, porslin, rokokostil, dekor av blommor och puttis, 1800-talets slut, höjd 47 cm, senare elektrifierad

Nagg, häftmassa på ljusarmar och under ljusmanschetterna

Keramik/Porslin, Belysning, Speglar

Monter 24

Spegellampetter i rokokostil

Budhistorik (20 bud)
1665569
3 800
1666314
3 600
1665569
3 400
1666312
3 200
1665569

Slutpris SEK:
3 800
371 EUR, 434 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.