Kandelabrar i majolika Rörstrand

287748

KANDELABRAR, 1 par, majolika, stämpelmärkta Rörstrand, 1800-talets slut, reliefdekor, glasyr i blått, grönt, brunt och vitt, höjd 55 cm

Nagg, lagningar

Keramik/Porslin, Belysning

Kundcenter

Budhistorik (8 bud)
1666397
5 000
1666396
4 200
1666395
3 600
1666394
1657939
2 400

Slutpris SEK:
5 000
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer