Dosa Ryssland

289784

DOSA, silver, Ryssland, 1800-talets andra hälft, otydlig årsstämpel, spår av förgyllning, dekor av ryttare till häst, längd ca 8 cm, vikt ca 78,8 g

Silver

Monter 20

Dosa Ryssland

Budhistorik (7 bud)
1662931
850
1662879
1662124
750
1655036
700
1652980
650

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.