Vaser Japan 1800-tal Edo period

289717

VASER, 1 par, porslin, Japan, 1800-tal, Edo period (1603-1868), dekor i underglasyrblått samt järnrött och grönt av blomstrande växter, höjd 45 cm

En med retuscherad lagning på halsen, båda med smärre glasyrkrackelyrer.

Orientaliskt, Porslin

Kundcenter

Budhistorik (3 bud)

1662748
1658702
600
1658102

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.