Spegel sengustavianskt stockholmsarbete

289702

SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, kallstämplad EW (Eric Wahlberg 1760-1811), träskuren dekor samt kron med bemålad gipsmedaljong, förgylld med guld och slagmetall, ca 153x74 cm

Smärre sprickor, delvis påbättrad förgyllning

Diverse

Rum 4

Budhistorik (12 bud)
1663357
9 000
1663355
8 800
1663354
8 600
1663352
8 400
1663166
8 200

Slutpris SEK:
9 000
906 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.