Tekanna vas fat Kina 1800-tal

289629

TEKANNA, VAS, FAT, 3 st, 1800-tal, Kina, porslin, dekor i emaljfärger av bl a figurscener, kanna med handtag i vridet smide, höjd kanna ca 9 cm

Slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 16

Tekanna vas fat Kina 1800-tal

Budhistorik (25 bud)
1663465
1 600
1663456
1663460
1663456
1 400
1663450
1 300

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.