Bordsskedar bordsgafflar silver

289607

BORDSSKEDAR, 12 st., BORDSGAFFLAR, 12 st., silver, modell Disa, Markströms, Uppsala, olika årsstämplar (mestadels 1950/60-tal), formgavs av Linus Holst på 1930-talet, vikt ca 860 g

Silver, Silverbestick

Monter 20

Budhistorik (3 bud)

1664251
2 400
1663847
1653855
1 400

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.