Terrin Kina

289596

TERRIN med lock, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, hänklar i form av kaninhuvuden, Qianlong (1736-1795), höjd 19, längd 37 cm

En mindre lagning på lockets inre fals, lock med mindre glasyrnagg

Ändringar/tillägg
Kaninhuvuden på underdelen med lagningar och retuschering

Orientaliskt, Porslin

Monter 16

Terrin Kina

Budhistorik (2 bud)

1656987
1651134

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.