Ljuskrona empirestil

289538

LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal, för 5 ljus, 5 ljuspunkter, delvis förgylld stomme i mässing med dekor av blommor, olikslipade prismor, höjd ca 70, diameter 53 cm

Bruksslitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 5

Ljuskrona empirestil
Budhistorik (18 bud)
1662409
1662355
2 800
1662408
2 800
1662355
2 600
1662406
2 400

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.