Oidentifierad konstnär 1900

289533

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (omkring sekelskiftet 1900): Kustbild med segelbåtar, akvarell, osignerad, dedikation: "Tillegnas vännen Emil af Alexander", ram i jugend med karvsnittsdekor, bildmått ca 28x48 cm

Konst, Äldre måleri

Rum 11

Oidentifierad konstnär 1900

Budhistorik (19 bud)
1663097
5 800
1663308
5 600
1663097
5 400
1663301
5 200
1663097
4 600

Slutpris SEK:
5 800
596 EUR, 679 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.