Bordspendyl senempire

289527

BORDSPENDYL, 1800-tal, senempire, Frankrike, granitell, förgylld brons, urtavlan märkt Cailleux Rue Richelieu No 89, krönt av örn, höjd ca 45 cm

Bakstycke saknas, smärre nagg. Nyckel och pendel finns att avhämta vid Utlämningen (pendeln ej original).

Klockor/Ur

Kundcenter

Bordspendyl senempire

Budhistorik (14 bud)
1662702
8 400
1662701
8 200
1662698
7 400
1662697
6 400
1662695
6 200

Slutpris SEK:
8 400
846 EUR, 961 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.