Tekokare Goblin Teasmade

289448

TEKOKARE, "Goblin Teasmade", 1954, modell D25, BVC Engineering Company Ltd, höjd ca 24, 43x38 cm
Literatur: Michael Tambrini, The look of the century, s 75

Smärre bruksslitage, kannans hänkel med lagning.

Diverse

Monter 15

Tekokare Goblin Teasmade

Budhistorik (5 bud)
1661112
500
1660910
450
1658267
1656545
1655385

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.