Skåp i barockstil

289340

SKÅP, tvådelat, barockstil, 1800-tal med äldre delar, betsad ek, rikligt träskuren dekor av figurer, bakomliggande hyllplan, byrålåda i form av bestickschatull, svarvade kopplade ben, totalhöjd ca 199, 101x53 cm; nyckel finns
PROVENIENS: Enligt uppgift har skåpet stått på Skytteholms herrgård på Ekerö

Slitage, smärre skador. Nyckel finns att hämta i Utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 6

Skåp i barockstil

Budhistorik (17 bud)
1660474
6 400
1660940
6 200
1660474
6 000
1660939
5 800
1660474
5 600

Slutpris SEK:
6 400
618 EUR, 701 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.