Vaser Japan Imari

289336

VASER, 1 par, porslin, Japan Edo (1614-1868), imari, dekor av blommor och tranor, höjd 27 cm

den ena med ett mynningsnagg, sliten förgyllning

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Vaser Japan Imari

Budhistorik (3 bud)

1652421
1651730
1651293

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.