Vas Yenyen Kina

289308

VAS, porslin, Kina, 1900-tal, s.k. yenyen vas, dekor i underglasyrblått av blommor, höjd 45 cm

Tillverkningsdefekter i form av bränningsfläckar, mindre nagg på fotringen

Orientaliskt, Porslin

Rum 3

Vas Yenyen Kina

Budhistorik (14 bud)
1661265
1660570
1660570
950
1661264
900
1660570

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.