Kruka Ming dynasti

289300

KRUKA med LOCK, lergods, Kina, Ming (1368-1643), grön- och brunglaserad, bukig form och reliefdekor, höjd 21 cm

Enstaka nagg, smärre ytslitage och glasyrkrackelyrer.

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Kruka Ming dynasti

Budhistorik (9 bud)
1661956
1 700
1661955
1661954
1661952
550
1660674
500

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.