Thomas Bosschaert Willeboirts hans efterföljare

289287

THOMAS BOSSCHAERT WILLEBOIRTS, hans efterföljare (flamländsk skola, omkring 1700), Jesu födelse, olja på duk, 130x102 cm
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

Skador, dubblerad, krackeleringar, färgbortfall, hål

Konst, Äldre måleri

Rum 10

Budhistorik (14 bud)
1660212
5 400
1660210
5 200
1660208
5 000
1660206
4 800
1660204
4 600

Slutpris SEK:
5 400
521 EUR, 592 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.