Herman Saftleven, tillskriven, Hamnmotiv

289281

HERMAN SAFTLEVEN (Holland, 1609-1685); tillskriven, Landskap med borg och hamn, olja på pannå, 47x69 cm.
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

Lagning, retuscher, skador längst med nedre kant

Ändringar/tillägg
Skador längst med nedre kant

Konst, Äldre måleri

Kundcenter

Budhistorik (17 bud)
1661235
8 600
1661165
8 400
1658275
8 200
1651987
8 000
1651985
7 800

Slutpris SEK:
8 600
884 EUR, 1 007 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.