Fåtölj Eero Aarnio "Bubble chair"

289277

FÅTÖLJ, Eero Aarnio, "Bubble chair", hängande fåtölj, Adelta Finland, formgiven 1968, akrylplast, stålram, lösa silverfärgade läderkuddar, höjd ca 105 cm, kedjans längd ca 122 cm

Bruksslitage, smärre ytrepor

Möbler, Övriga möbler, Design

Rum 17

Fåtölj Eero Aarnio

Budhistorik (37 bud)
1661735
16 000
1661639
15 500
1661734
15 000
1661639
14 500
1661609
14 000

Slutpris SEK:
16 000
1 571 EUR, 1 744 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.