Ämbetsmannavärja

289264

VÄRJA, 1800-tal, med tveeggad klinga, förgyllt korsformat mässingsfäste, kavel av nätskuren ebenholts, svart skinnbalja med två förgylld mässingsbeslag, längd 86 cm

Doppskon klämd

Vapen/Medaljer

Monter 13

Ämbetsmannavärja

Budhistorik (17 bud)
1661160
3 600
1661159
3 400
1661158
3 200
1661157
1661156
2 800

Slutpris SEK:
3 600
370 EUR, 422 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.