Prydnadsurnor fransk empire

289259

PRYDNADSURNOR, 1 par, Frankrike, 1800-talets början, empire, förgylld brons, framsida med plakett föreställande antikiserande figurscener, höjd 27,5 cm
Litt. "ANTIKT Sköna Hem Antikspecial, 1989", sid 61

Förgyllning med slitage

Diverse, Inredning och husgeråd, Metall

Monter 9

Prydnadsurnor fransk empire

Budhistorik (11 bud)
1659094
8 000
1658945
7 000
1655689
6 800
1651043
6 600
1649322
6 000

Slutpris SEK:
8 000
822 EUR, 937 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.