Figurin Ming dynasti brons

289253

FIGURIN, brons, sinotibetansk, 1600-tal, sittande buddha på lotustron, höjd 18 cm

Skador

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 14

Figurin Ming dynasti brons

Budhistorik (21 bud)
1661335
4 200
1661326
1661333
1661326
3 800
1661332
3 600

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.