Kandelabrar senempire Frankrike

289250

KANDELABRAR, 1 par, senempire, Frankrike, för 3 ljus vardera, segergudinnan Victoria uppbärandes en segerkrans, brännförgylld och mörkpatinerad brons, höjd 51,5 cm

En ljushållare lös med gammal lagning

Metall, Brons, Belysning

Kundcenter

Budhistorik (32 bud)
1658839
36 000
1657455
35 000
1658838
34 000
1657455
29 000
1653399
28 000

Slutpris SEK:
36 000
3 701 EUR, 4 216 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.