Skålfat Japan 1700-tal

289243

SKÅLFAT, porslin, Japan, 1700-tal, imaridekor med pioner, körsbärsblommor och krysantemum, diameter 35,5 cm

Kantlagningar, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Skålfat Japan 1700-tal

Budhistorik (22 bud)
1659046
2 800
1659045
2 600
1659039
2 400
1659036
1659038

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.