Ljusstakar silver London 1771

289242

LJUSSTAKAR, 1 par sterlingsilver, London 1771, stämplade S.I, kolonnskaft, kvadratisk fot med akantus, snedgodronverad fotkant, lösa ljushattar, fylld botten, höjd 30 cm

Smärre ytslitage och mindre bucklor

Silver

Monter 9

Ljusstakar silver London 1771

Budhistorik (14 bud)
1659395
20 000
1659401
19 500
1659395
19 000
1659397
18 500
1659395
18 000

Slutpris SEK:
20 000
2 014 EUR, 2 288 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.