Spegel och konsolbord Karl Johan

289226

SPEGEL, med KONSOLBORD, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanérad i mahogny, flankerade kolonetter, förgylld dekor med bl a antikiserande kvinnofigurer, bär stämpel på baksida, höjd ca 163x73 cm, konsolbordets mått ca höjd 82, 83x39 cm

Fanérskador, slitage, skadat glas

Möbler, Speglar

Rum 4

Budhistorik (10 bud)
1657294
1657293
1657290
1 400
1657153
1 300
1656509

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.