Tallrik Qianlong

289211

TALLRIK, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), oktagon modell, dekor i famille rose, motiv av blommor, diameter ca 28 cm

Omfattande lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Tallrik Qianlong

Budhistorik (7 bud)
1659420
600
1659417
550
1659419
500
1659417
450
1658218

Slutpris SEK:
600
58 EUR, 66 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.