Piedestal i empirestil

289209

PIEDESTAL, 1900-talets första hälft, empirestil, betsat lövträ samt mahognyfanér, dekorelment i mässing i form girlanger, höjd 127 cm

Lister saknas, fanérskador, smärre spirckor

Möbler, Diverse

Rum 7

Piedestal i empirestil

Budhistorik (7 bud)
1659870
1 700
1659907
1 600
1659870
1 300
1659197
1659197

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.