Louis Sparre oljemålning kustmotiv

289130

SPARRE, Louis (1863-1964): "Västerhavet", signerad och daterad L. Sparre 35, olja på pannå, 38x54 cm

Obetydligt smärre färgbortfall längs ramen

Konst, Äldre måleri

Rum 11

Budhistorik (11 bud)
1660054
3 400
1657360
3 200
1660051
3 200
1657360
1648860
2 600

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.