Ytterfoder Kina blåvitt

289091

PLANTERINGSSKÅLAR/YTTERFODER, 2 st., snarlika, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, genombruten dekor, höjd 5 resp 6, 23,5x16 resp 24x15,5 cm

En med retuscherad kantlagning, mindre nagg och tillverkningsdefekter.

Orientaliskt, Porslin

Monter 10

Ytterfoder Kina blåvitt

Budhistorik (3 bud)

1659658
600
1659121
550
1648606

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.