Tekanna Yixing

289076

TEKANNA, oglaserat lergods, Kina, 1900-tal, Yixing, ristad dekor med kalligraf, höjd 12 cm

Obetydligt slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 8

Tekanna Yixing

Budhistorik (5 bud)
1658099
1658098
1657972
600
1650808
550
1646643

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.