Max Ernst färglitografi med collage

289019

ERNST, Max (1891-1976): Oiseau en Peril: One plate, färgetsning med collage, 1975, signerad och numrerad Max Ernst 47/100, tryckt på Arches papper. Editerad av Georges Visat, Paris, 30,5x25,5 cm

Något gulnad, något blekta färger

Rum 11

Budhistorik (4 bud)

1658035
5 000
1650477
4 600
1647008
4 400
1646684

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.