Ohannès Alhazian olja på pannå

289006

ALHAZIAN, Ohannès (Armenien 1881-1958): By i vinterlandskap, signerad, olja på pannå, på baksidan etikett "Société des Artistes Indépendants", 39x53 cm.
Proveniens: Sotheby´s Olympia, Russian Pictures, Works of Art and Icons, November 30, 2006

Skador, färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Rum 11

Budhistorik (4 bud)

1660483
1660482
950
1653363
900
1651322

Slutpris SEK:
103 EUR, 117 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.