Trädgårdspall Kina

288882

TRÄDGÅRDSPALL, lackarbete, Kina, 1900-talets första hälft, röd med dekor av flolandskap och blomsterslingor, höjd ca 47 cm, diameter 40 cm

Skador

Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 8

Trädgårdspall Kina

Budhistorik (12 bud)
1655510
1 300
1655154
1655154
1651488
1651488
650

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.