Tallrikar saltglaserat flintgods 1800-tal

288812

TALLRIKAR, 1 par, saltglaserat stengods, troligen Tyskland, omkring 1800, genombrutna brätten, diameter 22 cm

En med krackeleringar och missfärgningar, båda med mindre nagg.

Keramik/Porslin

Monter 7

Budhistorik (1 bud)

1645148
2015-01-17 05:05:05

2015-01-26 kl 19:54
Slutpris SEK:
31 EUR, 35 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.