Skrivbyrå empire

288805

SKRIVBYRÅ, 1800-talets första hälft, empire, fanérad i mahogny, bronserade beslag bl a i form av lejonmaskaroner, höjd ca 100, 116x52 cm

Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen. Smärre sprickor, fanérskador och fanérbortfall.

Rum 2

Skrivbyrå empire

Budhistorik (5 bud)
1656706
4 800
1655685
3 200
1653613
2 400
1648321
1645177

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.