Teskedar supkopp

288769

TESKEDAR, 2 st, SUPKOPP, silver, Ryssland, 1800-talets slut, bär bl a franska importstämplar, resp. oidentifierade stämplar, cloisonné, polykrom dekor i emaljfärger, diameter ca 3,5 cm, total vikt ca 73 g

Silver

Monter 5

Teskedar supkopp

Budhistorik (8 bud)
1645039
1648388
1645039
1 600
1644414
1644188
1 400

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.