Engelsk skola olja på skiffer

288760

ENGELSK SKOLA (omkring 1840); Engelskt segelfartyg i storm, olja på skiffer, 46x61 cm.

Liten repa, smärre krackeleringar

Konst, Äldre måleri

Rum 11

Engelsk skola olja på skiffer

Budhistorik (24 bud)
1656716
8 200
1656713
8 000
1656710
7 800
1656709
7 600
1656707
7 400

Slutpris SEK:
8 200
791 EUR, 899 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.