Terrin Kina

288755

TERRIN, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, längd 29 cm

Glasyrnagg, locketsa knopp med glasyrdefekter

Orientaliskt, Porslin

Monter 6

Terrin Kina

Budhistorik (14 bud)
1656214
1655734
1655732
950
1655731
900
1655730
850

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.