Hua Ziyou 1 par

288747

ZIYOU, Hua, 1 par, Taoistiska odödliga, inskriptioner och sigill, tusch och färg på silke, 1800-tal, 48x32,5 cm

PROVENIENS: Postdirektör Erik Nordströms samling (1884-1971)

Slitage, veck, ramskador

Orientaliskt, Konst

Monter 7

Hua Ziyou 1 par

Budhistorik (4 bud)

1657530
1657519
1657517
1646471

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.