Saltkar med sked

288743

SALTKAR, SALTSKED, silver, S:t Petersburg, 1800-talets slut, resp. Moskva, 1900-talets första kvartal, oidentifierade mästarstämplar, cloisonné, polykrom dekor i emaljfärger och cabochonslipade glasstenar, insats i röd stenart, diameter ca 6 cm, total vikt inklusive insats ca 131 g

Silver

Monter 5

Saltkar med sked

Budhistorik (17 bud)
1656171
6 600
1647558
6 400
1656170
6 400
1647558
6 200
1656167
6 000

Slutpris SEK:
6 600
678 EUR, 773 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.