Saltkar med skedar Moskva 1800-tal

288736

SALTKAR med SALTSKEDAR, 1 par, silver, oidentifierad mästarstämpel, Moskva 1880/90-tal, cloisonné, polykrom dekor i emaljfärger, invändig förgyllning, kulfötter, diameter ca 4 cm, total vikt ca 66 g

Silver

Monter 5

Budhistorik (10 bud)
1655678
3 600
1648397
3 400
1645176
3 200
1645176
1645038

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.