Bägare Erik Lemon

288719

BÄGARE, silver, Erik Lemon, Uppsala 1769, vågband i relief, svisselerad dekor av blad och rocailler, fot med vridna knäckar, invändigt och delvis utvändigt förgylld, höjd ca 19 cm, vikt ca 364 g

Bruksslitage

Silver

Monter 5

Bägare Erik Lemon

Budhistorik (32 bud)
1656362
7 600
1656361
7 400
1656360
7 200
1656359
7 000
1656358
6 800

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.