Dosa silver och emalj

288706

DOSA, sterlingsilver, ljusblå guillocherad emalj, invändigt med förgyllning, locket med pärldekor, omkring 1900, höjd 15, 73x50 mm, vikt ca 90 g

Ytslitage

Silver

Monter 6

Dosa silver och emalj

Budhistorik (20 bud)
1655382
3 200
1655383
1655382
2 800
1655381
2 600
1655380
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.