Skålfat tenn 1700-tal

288694

SKÅLFAT, tenn, stämplad Gottlob Friedrich Baumann 1791 (mästare i Hudiksvall 1789-1826/31), diameter 40, 5 cm

Kanten med bucklor, smärre tennsjuka, sidan med klisterrester

Metall

Rum 2

Skålfat tenn 1700-tal

Budhistorik (20 bud)
1656343
1 900
1656349
1 800
1656343
1 700
1656340
1 600
1656270

Slutpris SEK:
1 900
183 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.